کسب درآمد از طریق فروش عکس: (قسمت چهارم )

در ادامه مطالب سه بخش نخست از این سری مباحث به بعضی سوالات مطرح شده توجه می‌کنیم و بحث را به شکل پرسش و پاسخ ادامه می‌دهیم.

از راه فروش اشتراکی عکس در سایت‌های میکرو استاک، چه میزان پول عایدمان می‌شود؟

به این دلیل که تنها با iStockphoto همکاری داشته ام، فقط در مورد آن قادرم نظر بدهم. (البته روی دیگر سایت‌ها هم مطالعه داشته ام و پشتیبانی اعضا و مشتریان آنها نیز قابل قبول است.) حق التألیف عکس‌ها در iStockphoto از ۲۰ درصد آغاز و چه بسا به ۴۰ درصد نیز برسد، البته در صورتی که کاری ویژه و منحصر به فرد ارایه دهید. من زمانی که مستحق دریافت چنین درصدی شدم به این دلایل بود که:

– تمایلی برای پیوستن به سایت‌های متعدد نداشتم؛ که در این صورت ملزم می‌شدم  یک عکس را به دفعات در سایت‌های مختلف آپلود کنم و کلید واژه‌های جداگانه ای نیز برای هر کدام در نظر بگیرم.

– با این کار (ثبت عکس در تنها یک سایت) روی امتیاز فروش عکس، کنترل بیشتری وجود خواهد داشت. در صورتی که عکسی بدون مجوز قانونی در جایی انتشار یابد، ساده می‌توان دریافت که از کجا درز پیدا کرده. اگر در پنج محل متفاوت عکس خود را ثبت کنید، به مشکل بر خواهید خورد و تشخیص اینکه عکستان از کجا کپی شده است، دشوار می‌شود.

با iStockphoto عکاسان ویژه این مزیت را دارند تا عکس‌هایشان سریعتر مورد تأیید قرار گیرد. همچنین قادرند بخش مخصوص به خود را در صفحه اصلی سایت داشته باشند تا کارهای جدید را در آن نمایش دهند.

هنگامی‌که در ابتدا شروع به نوشتن این مقاله کردم، قصدی برای فاش کردن مبلغ درآمدم از راه میکرو استاک را نداشتم و اکنون نیز ندارم. تنها می‌توان گفت که هر بار عکسی با ارزش، که فروش موفقی خواهد داشت، را ارایه کردم کمتر از شش ماه نتیجه گرفتم. دوستان بسیاری که به میکرو استاک پیوسته اند، از فروش خوب عکس‌هایشان شگفت زده بودند و در ماه اول ۲۰ دلار از محل عکس‌هایی که به درد دیگر کاری نمی‌آمد بدست آوردند.

میزان پولی که از این راه عایدتان می‌شود، به شدت وابسته به میزان وقت و تلاشی است، که صرف می‌کنید. تصاویری که مرتبط با وقایع روز هستند همیشه پر فروش اند. بار اولی که قیمت سوخت سیر صعودی غیر قابل کنترل خود را آغاز کرد، تقاضا برای عکس‌های در ارتباط با این موضوع نیز افزایش یافت. چنانچه توانایی پیش بینی و یا رصد کردن وقایعی از این دست را داشته باشید، درآمدتان نیز بیشتر خواهد بود. افراد زیادی از iStock به عنوان تنها منبع درآمدی بهره می‌برند.

امکان این وجود دارد که نمونه ای از فرم‌های انتشار مدل و چهره اشخاص را معرفی کنید و در مورد جزئیات آن و اینکه چه میزان به آنها نیاز خواهیم داشت توضیح دهید؟

البته. نمونه این فرم در فرمت pdf را می‌توان از سایت‌ها دانلود کرد. (دو نمونه فرم shutterstock Dreams Time)

چه زمانی به این فرم نیاز خواهم داشت؟

اگر در عکسی که ثبت می‌کنید چهره قابل شناسایی وجود داشته باشد، به این فرم نیاز دارید.

اگر تنها یک نفر هم در عکس باشد چطور؟

تفاوتی نمی‌کند. هر عکسی که iStockphoto تأیید می‌کند و چهره قابل تشخیص در آن وجود دارد ملزم به داشتن این اجازه نامه است. که شامل عکس افراد فوت شده، کودکان خردسال، ستاره‌های سینما، رهبران سیاسی و حتی خود عکاس نیز می‌شود.

چگونه می‌توانم اجازه نامه را برای اشخاص فوت شده بگیرم؟

وصی شخص صاحب عکس باید رضایت نامه را امضاء کند. اگر وصی نبود، از اعضای خانواده و یا بستگان نزدیک باید فرم را از طرف شخص مرحوم امضاء کند.

خلاصه اینکه اگر در یک مسابقه بیسبال از جمعیت حاضر در استادیوم عکس گرفتید و در این میان چهره‌هایی قابل تشخیص باشند، باید تک تک آنها فرم رضایت نامه را امضاء کنند.

الگوهای رایج مالی سایت‌های میکرو استاک به چه شکل اند؟

باز باید گفت چون تنها با iStockphoto کار کرده ام فقط در مورد آن اطلاعات دارم. زمانی که اعتبار حساب شما به سقف ۱۰۰ دلار برسد، می‌توانید پول خود را از حساب خارج کنید. البته این کار خودکار اتفاق نمی‌افتد، بلکه از قبل باید درخواست ارایه کنید. این فرصتی آسان و مناسب برای من است، زمانی که اعتبارات کسب شده را ماه‌ها در حساب حفظ کرده و بعد از چند ماه مبلغ قابل توجهی برداشت می‌کنم به طوری که با آن می‌توانم یک لنز بخرم یا الآن که برای خرید یک لپ تاپ اعتبارم را نگه داشته ام. شیوه‌های دریافت پول نیز به صورت چک و یا از طریق PayPal و Moneybookers است. همچنین می‌توانید از موجودی حسابتان، برای خرید اعتبار دانلود استفاده کنید.

آیا می‌توانیم عکس‌هایی را که در Flirckr و یا سایر شبکه‌های عمومی‌در معرض دید همه به اشتراک گذاشته ایم را نیز بفروشیم؟

بستگی به خودتان دارد. خود من هنوز به این نتیجه نرسیده ام که عکس‌هایم را در Flirckr بگذارم، در هر حال این می‌تواند برای شما یک فرصت سود آور باشد. در این صورت پیشنهاد من این است که:

– فایلی را آپلود کنید که بیشتر از ۶۰۰ پیکسل حجم و ۷۲dpi نباشد.

– عکس خود را در یک فرمت استاندارد پذیرفته شده Watermark کنید:

 Â© / Year / Name

به عنوان مثال: © / ۲۰۰۷ / Omid Motaghian

به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنم که به دیگران امکان خرید عکس چاپ شده تان و حتی دانلود با رزولوشن بالای آن را بدهید. به طور کل، هیچ وقت نباید عکسی که بزرگ تر از ۱۰۰kb و یا ۸۰۰  پیکسل را آنلاین در دسترس بقیه قرار دهید. با این کار از دزدیده شدن عکس و انتشار آن بدون اجازه خودتان جلوگیری می‌کنید. رزولوشن پایین کیفیت خوبی برای چاپ نمی‌دهد و Watermark عکس را در برابر استفاده‌های غیر قانونی محفوظ می‌دارد.

* نکته ای در این جا لازم می‌دانم تذکر دهم. با توجه به شرایط و سیاست‌های Flickr، احتمال استفاده تجاری در آن کم است. اما این بدین معنا نیست که عکس خود را Watermark نکنید. پیشنهاد می‌کنم این کار را در همه جا و همه موقعیت‌ها انجام دهید. با این تفاصیل، خوب است که نگاهی به دیگر شبکه‌های اجتماعی از این دست بیاندازید تا با فضا و شیوه‌های آنها بیشتر آشنا شوید.

چه لزومی‌دارد با سایت‌های میکرو استاک کار کنم در حالی که با شرکت‌هایی بزرگ تر و با اعتبار بیشتر می‌توان همکاری کرد؟

زمانی که من وارد بازار میکرو استاک شدم، دو بازیگر بزرگ این عرصه Getty Images و Corbis بودند و هنوز هم هستند. آن موقع مجموعه عکس‌هایم کیفیت و کمیت قابل قبولی برای ارایه به هیچ کدام از این دو را نداشت. در عوض عکس‌هایی که در iStock ثبت کردم در همان هفته توسط کاربران بارها دانلود شد. به عنوان کسی که ۱۰ سال مشغول عکاسی است و در صنعت عکاسی نیز کار می‌کند، تجارب قابل اتکایی در این زمینه در چنته دارم. بسیاری از مردم مدت‌ها پس از ورود به این عرصه نیز نمی‌توانند عکس‌های مورد قبول شرکت‌ها را بگیرند. iStockPro، که حکم خواهر خوانده iStock را داشت و الآن فعالیت نمی‌کند، جایی بود  که عکاسان می‌توانستند خود برای کارهایشان قیمت تعیین کنند و آن را ۵۰/۵۰  با سایت تقسیم کنند، در عین اینکه بر روی حقوق مؤلف کنترل داشتند. این در حالی است که خیلی‌ها تصاویر با زولوشن بالا و قیمت‌هایی بین ۵۰ تا ۵۰۰ دلار برای فروش گذاشته اند با این حقیقت که رقم فروش خیلی خیلی پایین تر از دیگر کارها در میکرو استاک است.

به عقیده من، سایت‌های مهمی‌چون Getty (که الآن مالک iStock است)، باید به عنوان هدفی نهایی، برای هر فردی که مجدانه در پی درآمد از طریق عکاسی است، در نظر گرفته شود، با عنایت به این موضوع که در وهله اول سایت‌های میکرو استاک محل خوبی برای آزمون و خطا و کسب تجربه اند.

همچنان سؤالات شما مایه امتنان ما است.

ترجمه: امید متقیان فرد (عکسبردار)

نویسنده: عکسبردار

انتشار این نوشته در

۸۷ دیدگاه

 1. خیلی عالی بود لذت بردم.
  میشود یک عکس را در چند سایت فروخت یا فقط باید با یک سایت کار کرد.
  با دوربین‌های معمولی خانگی میشود عکس‌های حرفه ایی گرفت و در این سایت‌ها فعالیت فروش داشت.؟
  سایتهای آنلاین برای برطرف کردن عیوب عکس‌ها را معرفی کنید
  بهترین سایتها برای فروش عکس چه سایتهای هستند؟
  باید حتما حساب PAYPAL داشت؟
  نحوه ثبت نام در این سایت‌ها و نحوه عکس گذاشتن در سایت‌ها رو توضیح بدید ممنون میشم.

  پاسخ شما
  • سلام بابک عزیز
   – هیچ محدودیتی برای ارسال عکس‌ها به سایت‌های مختلف وجود ندارد. در عین حال در همین مطلب توضیح داده شد که کار کردن با سایت‌های مختلف چه مشکلاتی دارد و این که کار کردن با یک سایت می‌تواند روی درصد مشارکتی که سایت برای شما تعیین می‌کنه تأثیر داشته باشد.
   – کیفیت دوربین و کنترل‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد قطعاً یکی از عوامل تأثیر گزار روی کار شماست ولی شرط اصلی نیست مهم‌ترین مسئله تسلط شما بر عکاسی و قدرت تبدیل کردن ایده‌ها به عکس مطلوب است. زمانی که شما شرایط اصلی را داشته باشید می‌توانید با هر دوربینی عکس قابل قبولی را تهیه کنید.
   – سایتی برای برطرف کردن مشکلات عکس‌ها نمی‌شناسم ولی با جستجوی روی اینترنت مطالب آموزشی مختلف درباره رفع مشکلات و ویرایش عکس‌ها پیدا کنید.
   – در مورد بهترین سایت‌ها این مطلب را مطالعه کنید: کدام سایت خرید و فروش اشتراکی عکس؟
   – برای شروع کار نیازی نیست که شما حساب خاصی داشته باشید. فعلاً به عکاسی، موضوعات و ارسال دقیق عکس‌ها توجه کنید زمانی که درآمد شما به حدی رسید که امکان انتقال درآمد را داشتید(معمولاً زمانی که شما ۱۰۰ دلار درآمد کسب کردید) راه‌های زیادی برای انتقال آن وجود دارد و از صرافی‌ها یا کسانی که حساب‌های بین‌المللی دارند کمک بگیرید.
   – به امید خدا در آینده سعی می‌کنیم آموزش‌های جزیی تر مانند مراحل دقیق ثبت نام در سایت‌ها مهم و اصلی را ارائه کنیم.
   ممنون
   سعیدی

   پاسخ شما
   • سلام
    وقتتون یخیر
    من برای ثبت نام تو سایت istock مشکل دارم
    بعد از تکمیل فرم ثبت‌نام و تأییدش بازم منو به صفحه ثبتنام میاره😞

    پاسخ شما
    • سلام
     آی استاک فوتو توسط گتی ایمیج که یک آژانس عکس آمریکایی هست خریداری شده و بعد در دوران آقای ترامپ کاربرهای ایرانی رو حذف کرده و بعد از اون امکان عضویت ایرانی‌ها در این سایت دیگه وجود نداره.

     پاسخ شما
 2. از توضیحات شما بسیار ممنونم
  اگه امکان داره وارد روش‌های کاربردی در رابطه با قضیه فروش عکس بشین
  از چگونگی ثبت نام تا آپلود و ….
  ممنون.

  پاسخ شما
 3. سلام
  واقعا در ثبت نام در این سایت‌ها ما مشکل داریم,اگه توضیحات بیشتری بدید ممنون میشم.
  اصلا ما از ایران که الان در تحریم هستیم میتونیم ثبت نام کنیم یا نه؟؟
  با تشکر از شما

  پاسخ شما
  • سلام
   مشکل تحریم تاثیر چندانی نداره نهایت یه بخشی از درآمد شما هزینه انتقال پول میشه.
   انشاالله به زودی مطالب مختلفی در رابطه با مراحل مختلف عکاسی، ثبت نام و ارسال عکس‌ها آماده میکنیم.
   ممنون از توجه شما

   پاسخ شما
 4. سلام
  می‌خواستم بدونم تویه فروش اشتراکی عکس به مدل هم پولی می‌رسه (از نظر قانونی و قرار داد)؟ اگه میرسه از طریق خود عکاس یا از طریقه خود سایت؟

  پاسخ شما
  • سلام.
   قطعاً حق و حقوق مدل‌ها هم باید در نظر گرفت و هزینه‌ها به عهدهٔ عکاس هست. سایت‌ها برای تمام عکس‌هایی که چهره شخصی قابل شناسایی باشد فرمی‌دارند که مدل به صورت قانونی رضایت خود را از فروش، انتشار و ویرایش عکس اعلام میکند.
   اما در اکثر موارد (خصوصاً برای شروع کار) نیازی به مدل حرفه ای نیست،از دوستان و اقوام کسانی هستند که کمک کنند.
   برای توضیحات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید:
   http://www.aksbardar.com/?p=1267

   پاسخ شما
 5. سلام
  سایتهایی که شما معرفی کردید فیلترند ، آیا این سایتها منع قانونی دارند؟
  توی ایران سایتی هست که این کار رو به خوبی انجام بده ؟
  وقتی عکسی رو آپلود می‌کنی برای اثبات مالکیتش چه مدرکی رو باید ارائه کنی؟
  اگه عکسی با اندازه واقعی به فروش برسه ، چه تضمینی وجود داره که خریدار ، اون عکسو تو یه سایته دیگه برای خودش به فروش نذاره؟
  با تشکر از مطالب خوبتون

  پاسخ شما
  • سلام سعید عزیر
   ۱- “سایتهایی که شما معرفی کردید فیلترند ، آیا این سایتها منع قانونی دارند؟”
   سایت‌هایی که معرفی مکنیم جزو معتبرترین سایت‌های فروش اشتراکی عکس هستن و از این بابت نگران نباشید.
   ۲- ” توی ایران سایتی هست که این کار رو به خوبی انجام بده ؟”
   توی ایران چند سایت فعالیت می‌کنند که آینده روشنی خواهند داشت.
   ۳- “وقتی عکسی رو آپلود می‌کنی برای اثبات مالکیتش چه مدرکی رو باید ارائه کنی؟”
   برای اثبات مالکیت عکس نیاز نیست شما کاری انجام بدید. شما زمانی که عکس رو برای فروش آپلود می‌کنید از نظر قانونی و تعهدی که بین شما و سایت هست پذیرفتید که عکس متعلق به شماست و در غیر این صورت مراجع قانونی امکان پیگیری دارند و سایت هم با اونها همکاری خواهد کرد. علاوه بر این خیلی وقت‌ها تقلب قابل شناسایی است، کافی در فضای عکاسی و خرید فروش اشتراکی عکس باشید تا کم و بیش متوجه اینجور مسائل بشید (که کارشناس‌های سایت این شرایط رو دارند).
   ۴- ” اگه عکسی با اندازه واقعی به فروش برسه ، چه تضمینی وجود داره که خریدار ، اون عکسو تو یه سایته دیگه برای خودش به فروش نذاره؟”
   کسی امکان این کار رو به صورت انبوه نداره و به سرعت مشخص میشه. در حد چند عکس هم که امکان درآمد چندانی برای کسی نخواهد داشت. شاید نگرانی که وجود داشته باشه انتشار فایل عکس یا در اختیار دیگران قرار دادن عکس باشه که با توجه به این که شما هر روز عکس‌های بیشتری برای فروش تهیه می‌کنید درصد کوچکی از عکس‌های شما دچار این مشکل خواهند بود. این درصد ریسک برای هر کاری قابل قبول و جبران است. البته امکان پیگیری قانونی هم دارید.
   ممنون از توجه شما

   پاسخ شما
 6. سلام و تشکر از توضیحات کاملتون . فقط ممنون می‌شم جواب سوالاتی رو که موقع ثبت نام این سایت مطرح میکنه رو برامون بزارید ( همون تقلب خودمون !!!)

  پاسخ شما
 7. با سلام و تشکر از اینکه جواب سوال اولم را ندادید ، بالاخره تونستم که از پس امتحان سایت برام سوال دومی‌که دارم وامیدوارم به این یکی حداقل پاسخ بدید اینه که با توجه به این قضیه که با ید با ف/ل/ت/ش/ک/ن وارد این سایت شد و سایز عکسها هم باید بالا باشد چطور این کار رو انجام بدیم تا عکسها با سایز مورد قبول سایت آپلود شود؟

  پاسخ شما
  • سلام
   کامبیز جان خیلی ببخشید که دیر شد.(مشکل در دریافت ایمیل‌های هشدار بود.)
   در مورد سوال اولتون که مشخص نبود که منظور شما کدوم یکی از سایت‌های فروش اشتراکی عکس بوده. حالا که تونستید مشکلتون رو برطرف کنید فکر کنم همه خوشحال بشن اگر توضیح و راهنمایی که دارید رو برای ما ارسال کنی تا در اون شریک باشیم.

   در مورد سوال دوم راه حلی که هست، یکی نرم افزارهایی که با هزینهٔ ماهانه میتونید بخرید و مشکل خاصی هم نخواهید داشت. همچنین میتونید از درگاه FTP که اکثر سایت‌ها در اختیار شما قرار میدن استفاده کنید و با نرم افزارهای مدیریتی FTP با دقت و سرعت بیشتری عکس‌هاتون رو آپلود کنید.
   البته با نگاه خوشبینانه هدف از مسدود کردن این سایت‌ها جلوگیری از خرید اطلاعات با خروج سرمایه‌های ملی است. که نگاه درآمدی به این سایت‌ها نگرانی‌ها را به تدریج برطرف خواهد کرد.

   ممنون از لطف و دقت نظر شما
   تاخیر و تقصیر ما رو هم ببخشید

   پاسخ شما
 8. سلام.من هنوز دقیقا متوجه نشدم که چه جوری میشه پول رو دریافت کرد.ازتون میخوام که دقیقا توضیح بدید که چه جوری میشه پول رو دریافت کرد؟؟(با این وضعیت تحریما و دلار و بانک‌ها)
  ممنون

  پاسخ شما
  • سلام
   مشکلی برای انتقال پول وجود نداره. کافی شما شماره یک حساب بین المللی را داشته باشید. حساب متعلق به شما یا دوستان و آشنایان شما و یا یک صرافی است.
   روش کار هم به این صورت است که شما زمانی که به درآمد ۱۰۰ دلار برسد به سایت درخواست انتقال و شماره حساب می‌دهید بعد از صاحب حساب معادل ریالی در ایران بگیرد. صاحب حساب هم دلارها را در سفر یا خریدهای از راه دور هزینه می‌کند.
   فقط احتمالا یک مقدار هزینه برای این جابجایی خواهید داشت.

   در کل پیشنهاد میکنم قبل از فکر به همه این‌ها امتحان کنید که چقدر امکان برطرف کردن خواسته‌های کیفی سایت‌ها را دارید.
   این مطلب هم شاید کمکی برای شما باشد.

   پاسخ شما
 9. سلام
  ممنون از مطالب و ترجمه‌های خوبتون
  من اکثر مقاله رو رو خوندم، میتونید راهنماییم کنید که به جز عضویت در Flickr راه بهتری برای اشتراک فروش عکس در سایت Getty وجود داره؟ منظورم بیشتر اینه که Source: Getty Images محسوب بشه نه سایت دیگری؟

  پاسخ شما
  • سلام ایمان
   ممنون از توجه شما
   دقیقاً متوجه سؤال شما نشدم.
   سایت Flickr یک سایت اشتراک گزاری عکس، که Getty Images این امکان رو فراهم کرده تا از بین بانک عکسش خرید کنید.
   شما اگر می‌خواهید به صورت حرفه ای روی فروش عکس کار کنید می‌توانید مستقیماً روی سایت Getty Images کار کنید.

   پاسخ شما
 10. سلام آقای عکسبردار
  خیلی خوشحالم دوستانی مثل شما هستند که توو وب سایت‌های خارجی کار میکنن و تجربیاتشون را با دیگران به اشتراک میذارن
  ۶ ماهی هست که در Graphicriver از مجموعه فروشگاه‌های Envato کار میکنم
  سوالی برام پیش اومده که ذهنمو مدتهاست درگیر کرده
  در قسمت Web element چنتا کار گذاشتم و فروش بسیار خوبی کرد
  حالا می‌خوام توو بخش Flyer‌ها هم کار کنم اما در این قسمت از عکس‌هایی استفاده میشه که توسط عکاسان دیگه گرفته شده و در طرح لایه باز هم include میشه مثل عکس میوه‌ها درخت آسمان ماشین اسپیکر گل و گیاه جز عکس مدل “خانم یا آقا” استفاده شده.
  مثل آیتمهای این بخش
  http://graphicriver.net/category/print-templates/flyers
  سوالم این هست که این کار مشکل کپی رایت تصاویر استفاده شده رو نداره؟ چون پولی به عکاسان تصاویر نمیرسه، اگر نداره چرا مدل‌های استفاده شده رو داخل فایلهای اصلی include نمیکنن؟!
  منتظر پاسختون هستم
  متشکرم

  پاسخ شما
  • سلام شهاب جان
   من هم خیلی خوشحالم که کسانی هستند که با ظرافت و شناخت بازار جهانی از این فرصت (برای خودشون و کشور عزیزمون) به خوبی استفاده کردند.
   نمونه کارها با کیفیت و جالب بود و فروش خوب. امیدوار روز به روز کارتون رو گسترش بدید.

   تجربه‌ای با سایت‌های شبیه به Graphicriver نداشتم و در مورد قوانین و مقرراتی که دارند چیزی نمی‌دونم.
   احتمال زیاد شما امکان استفاده از عکس‌هایی بدون مجوز رو ندارید مگر عکس به شکل عمومی‌منتشر شده باشد، مثل عکس‌هایی که از محصولات دیجیتال توسط کمپانی تولید کننده منتشر میشه.
   سایت‌های خرید و فروش آنلاین عکس، یک عکس رو در سایزها و با مجوزهای متفاوتی برای فروش ارائه می‌کنند.
   احتمالاً مجوزهای Royalty Free امکان چنین استفاده ای رو به شما میده.
   اگر با مجوز Royalty Free مشکل داشته باشید باید از مجوزهای خاص استفاده کنید.
   بهترین سایت‌های در این زمینه.
   http://www.alamy.com
   http://www.123rf.com
   http://www.corbisimages.com
   http://www.dreamstime.com
   http://www.istockphoto.com
   http://www.shutterstock.com

   اگر مطلبی در این زمینه پیدا کردید حتماً برای ما هم بفرستید.
   موفق باشید
   سعیدی

   پاسخ شما
 11. سلام ،یک سوال تخصصی از شما ، بعضی‌ از سیتها مثل alamy.com، فایلهای عکس رو با کیفیت ۵۰MB و Jpg میخوان چطور یک فایل Jpg میتواند ۵۰MB حجم داشته باشه ؟! با فرمت Tiffمی‌توان به این مقدار رسید ولی‌ با Jpg من قادر نیستم ، اگر راه‌حلی دارید ممنون میشم بفرمائید .

  پاسخ شما
  • سلام
   با سایت alamy.com کار نکردم. alamy.com بیشتر به فروش سنتی عکس نزدیک تا فروش اشتراکی و سختگیری‌های خاصی داره.
   تا اینجایی که فهمیدم alamy.com از شما میخواد که عکسی که ارسال می‌کنید در حالت فشرده نشده حداقل ۲۵ مگابایت باشه.
   در مورد کیفیت دوربین مثل اکثر سایت‌ها کیفیت ۶ مگاپیکسل رو مطرح کرده و لیستی با عنوان (Recommended digital camera list) برای دوربین‌هایی که از نظر سایت مناسب هستند ارائه کرده.

   معنی این شرایط اینه که لازم نیست عکسی که ارسال میکنید حجمش بالای ۲۵ مگابایت باشه، عکس شما نباید قبلاً در مرحله ای فشرده شده باشه یا پکسل از دست داده باشه. در واقع باید خروجی یکی از دوربین‌های مورد تایید سایت باشه.
   برای دیدن حجم فشرده نشده عکستون میتونید در پنجره (Image Size) فتوشاپ روبروی عنوان (Pixel Dimensions) رو مشاهده کنید.

   در کل سایت شرایط خاصی داره مثلا قبل از ارسال از شما میخواد که عکستون رو شارپ نکرده باشید.

   البته به دلیل مشکلی که با Flash Player داشتم نشد که عکسی رو ارسال و مراحلش رو تا پایان چک کنم.

   حتماً وقتی نتیجه گرفتید، همین‌جا به اشتراک بزارید و مطلب رو اصلاح بفرمایید.
   ممنون

   موفق باشید

   پاسخ شما
 12. سلام میشه یه اموزش ثبت نام هم بزارید و چطوری میتوان عکس خود را اپلود کرد

  پاسخ شما
  • سلام ممنون از پیشنهاد
   ما هم خیلی دوست داریم که این آموزش‌ها رو ارائه کنیم
   امید به خدا
   تا جایی که توان داشته باشیم در خدمتیم

   پاسخ شما
  • سلام دوست عزیز
   این صفحه توضیحات ارسال آثار:
   http://www.istockphoto.com/sell-stock-photos.php
   بعد از همین صفحه‌های آموزشی صفحه ارسال عکس رو میتونید ببینید

   شما برای عضویت به عنوان عکاس نیاز به یک گواهی شناسایی معتبر دارید (مثل گذرنامه)
   استانداردهای ارسال عکس رو مطالعه کنید( این سایتها برای پذیرش عکس خیلی سختگیرن)
   این آموزش‌ها رو هم ببینید بد نیست
   http://www.istockphoto.com/article_view.php?ID=13
   http://www.istockphoto.com/article_view.php?ID=146
   http://www.istockphoto.com/tutorial_5.0_neededfiles.php
   برای شروع کار با ای استوک شما باید ۳ عکس ارسال کنید
   اگر عکس‌ها پذیرفته بشه شما یکی عضو فروش ای استوک میشید
   اگر پذیرفته نشه شما باید مدت زمان مشخص شده رو صبر کنید تا مجدد به شما اجازه ارسال ۳ عکس داده بشه
   یه مقدار کسل کنندس
   چون شما باید هر سه عکستون پذیرفته بشه و توضیحی در مورد عکس شما داده نمیشه

   من پیشنهاد میکنم برای شروع کار با http://www.bigstockphoto.com کار کنید
   هم برای عضویت نیاز به مدارک ندارید هم هر تعداد عکس که بخواید میتونید ارسال کنید و بیگ استوک به شما در مورد هر عکسی که مشکلی داشته باشه دلیل پذیرفته نشودن رو میگه
   اما روی بیگ استوک نمونید و سعی کنید نظر سایت‌های بزرگ و پرفروش مثل http://www.istockphoto.com و shutterstock.com جلب کنید
   امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
   موفق باشید
   سعیدی

   پاسخ شما
   • سلام آقای سعیدی امیدوارم ک خوب باشید.فکر نمیکردم همچین سایتی تو ایران باشه که آموزش بده.
    من هم خیلی وقته ک دوست داشتم از این راه درآمدی کسب کنم .ولی بنده عکاس آماتور هستم و دوربینم هم معمولی هستت.
    میخواستم بدونم برای این سایتهایی که معرفی کردین چ نوع دوربینی لازمه؟ممنون میشم یه دوربین خوبی هم با قیمت معقول معرفی کنید و همچنین لنز.نظر خودم نیکون ۳۲۰۰ بود..
    در مورد عکس هم من قبلا تو یه سایتی ۳ تا عکس منظره فرستادم ولی قبول نکردن .چ نوع عکسی معمولا فروش بیشتری داره؟آیا نیاز هست که دوره ای از عکاسی هم ببینیم؟و در آخر هم ممنون میشم متوسط در آمد از فروش عکس در ماه را هم بگید حالا چ خصوصی یا عمومی‌.
    ممنون

    پاسخ شما
   • بسیار ممنونم از زحمات و سایت مفید و جامعتون که خیلی به شخصه بهم کمک کرد فقط ابهامی‌داشتم ممنون میشم توضیح بدین:
    * در سایت istock وقتی تصویری از گذرنامه براشون بفرستیم و متوجه بشن از ایران هستم مشکلی پیش نمیاد؟
    * در قسمت ثبت نام کشوری متفرقه رو انتخاب کنیم مشکلی نداره؟
    * و اینکه در هنگام آپلود عکس اگر با آی پی ایران آپلود بشه حساب مسدود نمیشه؟

    پاسخ شما
    • سلام
     ممنون از لطف شما
     مشکلی برای ایرانی بودن نیست. قبلا از پشتیبانی istock سوال کردیم گفتند هرکس که میخواد عضو بشه به پشتیبانی پیغام بده تا کشور رو خودشون درست تنظیم کنند.
     پیغام رو برای این بخش بفرستید
     Customer support
     (copyright, sign in, join, purchase, download issues, technical problems or feedback)
     ابتدای متن توضیحی در مورد عدم وجود نام ایران در لیست بنویسید.

     کلا مشکل خاصی برای ارسال عکس از ایران وجود نداره.

     پاسخ شما
 13. سلام ممنون
  در مورد کیفیت دوربین اکثر سایت‌ها کیفیت ۶ مگاپیکسل رو مطرح کرده و لیستی با عنوان (Recommended digital camera list) برای دوربین‌هایی که از نظر سایت مناسب هستند وجود دارد.
  یکی از این فهرست‌ها رو میتونید اینجا ببینید.
  Nikon D3200 هم خوبه.
  لنز کلاً بستگی به نوع عکاسی شما دارد. با یک لنز استاندار(نرمال) شروع کنید. بعد نصبت به نیاز و علاقه خودتون میتونید بهتر تصمیم بگیرید.
  پیشنهاد می‌کنم مطالب اخیر سایت در مورد قوانین و کیفیت ارسال رو مطالعه کنید.
  مقررات ارسال عکس (قسمت اول)
  مقررات ارسال عکس (قسمت دوم)

  بازار فروش اینترنتی عکس یک بازار رقابتی است و هر کسی که کیفیت و موضوع بهتری را پوشش دهد موفق تر خواهد بود. منظور این نیست که هر کس هزینه بیشتر، دوربین بهتر یا حتی برای یک عکاسی وقت بیشتری صرف کرده باشد موفق تر خواهد بود.
  برای کار در سایت‌های فروش عکس باید هوشمند باشید. فکر کنید که چه موضوعی خریدار بیشتری دارد و از عکس شما در آن موضوع چه استفاده در طراحی خواهد شد. بعد آن عکس را تهیه و ارسال کنید.
  از رد شدن یا فروش نرفتن بعضی از عکس‌ها ناامید و دلسرد نشوید. شما فرصت خوبی دارید که هم زمان با یادگیری عکاسی با خرید و فروش عکس هم آشنا شود.
  در مورد تعداد فروش عکس، سایت http://www.istockphoto.com تعداد دانلود (یا همان فروش) عکس‌های موجود رو به شما نمایش می‌دهد.
  عکاسی مانند هر رشته دیگر نیاز به یادگیری دارد. این بستگی به شما دارد که از چه روشی بخواهید یاد بگیرید؛ کلاس، تجربه، آموزش مجازی و…
  امیدوار موفق باشید
  محمدرضا سعیدی

  پاسخ شما
 14. سلام،شما گفتید که برای عضویت در سایت http://www.istockphoto.com نیاز به یک گواهی شناسایی معتبر داریم،می‌خواستم بدونم به غیر از گذر نامه چه جور گواهیی قابل قبوله و باید چه جوری ارایه بشه؟ با تشکر

  پاسخ شما
  • سلام
   الان خاطرم نیست که ای استاک هم مثل شاتراستاک مدرک نیاز داره یا نه. یه مقدار شک کردم.
   ولی اگر گذرنامه ندارید میتونید از گذرنامه اقوام درجه یک همراه با عکس شناسنامه خودتون استفاده کنید و برای سایت توضیح بدید که شما گذرنامه ندارید ولی این تصویر گذرنامه پدر یا برادر شماست.
   موفق باشید
   سعیدی

   پاسخ شما
 15. سلام خیلی ممنون از راهنمایی‌هاتون اما برای ثبت نام بین کشور‌ها ایران نداره باید چی کار کرد؟

  پاسخ شما
   • با سلام
    سایت شاتر استوک کشورایران راندارد

    پاسخ شما
    • سلام
     قبلاً روی شاتراستاک عکس داشتم البته خیلی کم و طبیعتاً فروشی هم نداشت.
     ولی الآن دسترسی ندارم. ظاهراً ایران رو کلاً حذف کردن.
     واقعاً باید به حال دنیا تأسف خورد که چه تفکراتی بر دنیا حکومت می‌کنند.
     شما روی سایت‌ها دیگر فعالیت کنید.
     istockphoto.com
     bigstockphoto.com

     پاسخ شما
 16. سلام
  تو سایت istockphoto.com برای ثبت نام ایران رو هم نداره!!!!! باید چیکار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ توروخدا جواب بدید

  پاسخ شما
  • سلام
   بله همین الآن دیدم. دسترسی من هم به بخش آپلود قطع‌شده.
   یک از اساتید می‌گفت بعد از انقلاب تحریم‌های عجیبی علیه ایران وضع‌شده که یکی از اونها رو تحریم دوربین‌ها فیلم‌برداری سینمایی ذکر می‌کردند. که تا سال‌ها در این زمینه از دنیا عقب بودیم. الآن هم که بعضاً با دوربین‌های عکاسی فیلم‌برداری تلویزیونی و سینمایی انجام میشه.
   به هر حال خوبه یاد بگیریم که تیپ و ژست تمدن و فرهنگ گرفتن با تمدن و فرهنگ داشتن متفاوت هست. کسانی که خودشون رو بهترین دمکراسی‌ها جهان میدونند زمانی که احساس خطر کنند چهره واقعیشون رو نشون میدن.
   اگر تحریم‌های مالی برطرف بشه ایران توانایی تولید محتوا دیجیتال و ارزآوری از طریق فروش اطلاعات رو خواهد داشت. شاید این رفتار اخیر سایت‌ها فروش اشتراکی عکس نوعی پیشگیری باشه.
   از پشتیبانی سایت ای استاک علت رو پرسیدم، اگر جواب دادن همینجا برای دوستان می‌فرستم.
   اما شما کوتاه نیاید، سایت زیاده، کار رو یاد بگیرید و عکسهاتون رو مرتب کنید، روی سایت‌ها مختلف قرار بدید تا هر وقت مشکل این سایت‌ها هم حل شد از بازار اونها هم استفاده کنید.
   سرسخت و موفق باشید

   پاسخ شما
   • من نمیدونم این تفکرات ضد امپرالیسمی‌شما از کجا نشات می‌گیره اما احتمال میدم از روی اطلاعات ناقص و غلط شما باشه.
    اگر یه سایتی اسم ایرانو حذف میکنه به دلیل پایبندی به قوانین تحریمی‌که که در کشورش وضع میشه این از دلیل حذف نام.
    درمورد تحریم دوربین در بعد از انقلاب براتون بگم که همچین تحریمی‌هرگز وجود نداشته و دوربین یک وسیله در جهت کمک به آزادی بیانه که در اوایل انقلاب توسط خود حکومت وارداتش به شدت کنترل و تغریبا حذف شده بود.
    خداوند استادتون رو هدایت کنه تا دیگر دروغ تحویل شاگرداش نده.

    پاسخ شما
    • ممنون سلامت باشید
     مشکل دقیقاً همین قوانین تحریم است. یک عکس و عکاس چه ارتباطی با مسائل سیاسی دارد؟

     منظور تحریم دوربین‌های سینمایی بود. همه جای دنیا بخش بزرگی از سینما وابسته به دولت است با این حال تا سال‌ها تجهیزات فیلم‌سازی سینمایی ما به دلیل همین تحریم‌ها عقب ماند.

     البته این مطلبی بود که دیدم و شاید شما اطلاعات کامل‌تری داشته باشید.

     پاسخ شما
  • پاسخ istockphoto :
   از طریق صفحه:
   http://www.istockphoto.com/contact_ticket.php
   مشخصات عضویت رو ارسال کنید.

   این مشخصات رو نیاز دارن:
   Email Address associated to the account
   First and Last Name
   Physical Address (specify the street address, city, state/province and postal code)
   Telephone Number

   پیغام رو برای این بخش بفرستید
   Customer support
   (copyright, sign in, join, purchase, download issues, technical problems or feedback)

   ابتدای متن توضیحی در مورد عدم وجود نام ایران در لیست بنویسید

   موفق باشید

   پاسخ شما
 17. سلام آقای سعیدی
  من فارغ التحصیل عکاسی هستم و فکر میکنم عکسهای نسبتا خوبی جمع آوری کردم ولی حقیقتش ازینکه اسکن گذرنامه یا هر گواهی دیگه ایی رو بفرستم نگرانم.به نظر شما امکان داره مشکلی پیش بیاد؟؟

  پاسخ شما
  • سلام
   انشاالله که موفق باشید
   نمیدونم علت نگرانی شما چیه
   من خودم همین کار رو کردم و اسکن گذرنامه رو فرستادم
   در مجموع فکر نمی‌کنم نگرانی باشه هم این که سایت‌های خرید و فروش اشتراکی سایت‌ها معتبر و شرکت‌های بزرگی هستند و این که چه سوءاستفاده‌ای میتونند انجام بدن

   پاسخ شما
 18. سلام
  چطور میشه عکس ارسال کرد
  پولی شده ؟

  پاسخ شما
 19. من دو سالی هست که در شاتراستوک عضو هستم و ششصد لار نیز درامد داشته ام. البته فقط هشت ماه اول کار گذاشتم. و بقیه اش بیکار بودم.:)

  پاسخ شما
  • سلام
   ممنون. انشاالله موفق باشید
   لینک کارهاتون توی شاتر استاک رو بدید تا به دوستان دیگه به عنوان تجربه موفق معرفی کنیم

   پاسخ شما
 20. سلام دوستان
  من یه سوالی برام پیش اومده
  کیا این عکسارو دانلود می‌کنن؟
  برای چه جور کارهای؟
  چقدر میشه روش به عنوان درآمدزایی فک کرد؟ با فرض اینکه عکس قابل قبولی باشه

  پاسخ شما
  • سلام
   مخاطب فروش اشتراکی عکس وبسایت‌ها کوچک و بزرگ، هنرمندان شاخه‌های مختلف هنری، نشریات و …. هستند.
   قالبا بخش بزرگی از مصرف‌کننده‌ها عکس که شاید توانایی یا نیت استخدام عکاس را ندارند.
   درآمد بستگی به توانایی شما دارد. بازار کاملاً رقابتی و بدون هیچ تفاوت و درجه‌بندی عکاسان هست. اگر شما عکس بهتر و هوشمندانه‌تری نسبت معروف‌ترین عکاس بگیرید فروش بیشتری خواهید داشت. عکاسان مطرح فروش اشتراکی تا سالی یک میلیون دلار از فروش عکس‌هایشان درآمد کسب میکنند.
   تعداد دانلود هم روی بعضی سایت‌ها قابل‌مشاهده هست.
   مثل این عکس که از سال ۲۰۰۵ تا الان ۵۴۰۰ بار فروخته شده است.
   تعداد فروش یک عکس خوش شانس
   البته عکس‌هایی هم هست که هیچ‌وقت فروش نمی‌روند
   شما باید به کاربرد عکستان فکر کنید
   موفق باشید
   سعیدی

   پاسخ شما
 21. سلام ممنونم ازمطالب خوبتون .لطفا روش ثبت نام تو سایت‌هارو هم به صورت مرحله ای آموزش بدید .چون من واقعا مشکل دارم .کاملا ناشی 😞
  مثلا خواستم تو istoch ثبت نام کنم ک تو همون مرحله اول Errorداد بهم.لطفا اگه میشه مراحل رو برام ایمیل کنین لطفا ،لطفا .ممنونم

  پاسخ شما
  • سلام
   برای اولین سایت پیشنهاد میکنم با bigstockphoto.com شروع کنید.
   که هم عضویت ساده تر و هم سختگیری کمتری داره.

   برای عضویت در سایت bigstockphoto ابتدا از لینک زیر فرم عضویت رو پر کنید:
   http://www.bigstockphoto.com/sell-your-images.html
   گزینه create account
   بعد گزینه Sign up
   فرم رو پر کنید
   بعد قوانین رو به شما نمایش میده که ترجمش در این دو لینک هست:
   آموزش مقررات عضویت در bigstockphoto.com :
   مقررات ارسال عکس (قسمت اول)
   مقررات ارسال عکس (قسمت دوم)

   بعد یه آزمون در مورد قوانین میگیره که ترجمه در لینک زیر هست:
   مقررات ارسال عکس (آزمون)

   بعد به شما اجازه ارسال عکس رو میده.

   باز اگر مشکلی بود همینجا بپرسید (شاید دوستان دیگه هم استفاده کنند)
   ممنون
   موفق باشید

   پاسخ شما
 22. عرض سلام و تشکر به خاطر مطالب خیلی مفیدی که گذاشتید.
  یه سوال دارم ،آیا میشه تو چند تا از این سایتا به طور همزمان عضو بود و عکسهای یکسان رو توشون گذاشت واسه فروش؟مثلا میشه همزمان تو ۵۰۰px و bigstockphoto عضو شد و یک عکس رو در هر دو گذاشت یا قوانیم خاصی داره ؟
  ممنونم پیشاپیش

  پاسخ شما
  • سلام
   در مورد bigstock چنین قانونی وجود نداره. اما بعضی از سایت‌ها فروش اشتراکی در صورتی که عکس را اختصاصی در آن سایت قرار دهید درصد و قیمت بالاتری برای عکس شما مشخص میکنند.
   من تا به حال سایتی رو ندیدم که آپلود اختصاصیِ الزامی‌داشته باشه.
   یه موضوع دیگه هم هست: ماهیت سایت‌هایی مانند ۱x و ۵۰۰px به طور کلی با سایت‌های فروش اشتراکی متفاوت است. ۵۰۰px فروش عکسها به عنوان تابلو هنری است و امکانات و قوانین گالری در این راستا برنامه ریزی شده است. اما سایت‌های فروش اشتراکی مثل bigstock عکسهای کاربردی را ارائه میکنند.
   شاید یک عکس در bigstock تایید نشود ولی در ۵۰۰px پذیرفته و فروش داشته باشد.
   ممنون
   موفق باشید

   پاسخ شما
   • خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسخگوییتون.

    پاسخ شما
 23. سلام نمیشه با تلفن همراه عکس گرفت فروخت ؟؟

  پاسخ شما
  • سلام
   سایت flickr.com این امکان رو داره که شما هر عکسی که دارید برای فروش هم ارائه کنید.
   اما نکته ای که هست در فضای رقابتی با این حجم چند میلیونی عکس توجه به کیفیت خیلی مهمه.

   پاسخ شما
 24. سلام و ممنون از زحماتتون
  در قسمتی از اکانت سایت bigstock اطلاعات مالیاتی میخواد که اینجور که من متوجه شدم ۳۰ درصد برای ایران مالیات داره، نحوه پر کردن و اینکه اصلا با دادن آدرس ایران این فرم رو تایید می‌کنند؟

  پاسخ شما
  • سلام
   اون طور که یادم هست در مورد ایران باید یه عددی به آمریکا مالیات داده بشه. البته تا قبل از این که درآمدتون به حدی برسه که امکان انتقال وجه داشته باشید نیازی به پر کردن فرم مالیات نیست. برای پر کردن فرم مالیات هم بهتره از کسی که میخواید پول به حسابش بره مشورت بگیرید و به قوانین کشوری که اون حساب داخلش باز شده دقت کنید.

   پاسخ شما
 25. سلام
  میخاستم تو سایت istockphoto ثبت نام کنم برای فروش عکس‌هام…ولی انگار با کشور مشکل داره یا ایران تو لیست نیست یا ارور میده که امکان پذیر نیست از این کشور… راه حلی هست؟
  مرسی

  پاسخ شما
  • سلام
   سایت istockphoto توسط آژانس عکس آمریکایی (gettyimages) خریده شد و به دلیل قوانین تحریم آمریکا حتی دسترسی کاربران ایرانی که از قبل عضو بودند رو قطع کردن. از بخش پاسخگویی سایت سوال کردیم، توضیحی که سایت istockphoto داده نشان از نارضایتی خود اونها از این قوانین داشت و گفتن راه حلی فعلا براش وجود نداره.
   پیشنهاد میکنم با سایت bigstockphoto.com شروع کنید که نسبت به سایت‌های دیگه سختگیری کمتری داره. بعد از یه مدت که قوانین و شیوه کار سایتها دستتون اومد حتما روی سایت‌ها مختلف مخصوصا پر فروش‌ها کار کنید.
   سایت‌هایی هم که فعلا بیشترین فروش رو دارند اول shutterstock.com و بعد istockphoto.com فعلا روی شاتراستاک بفروشید تا این آمریکایی‌ها دست از این دیوانه بازیهاشون بردارن.
   موفق باشید

   پاسخ شما
 26. سلام من در سایت istock عضو شدم و عکسی هم که فرستادم موذد تایید قرار گرفته ولی هیچجا گزینه آپلود وجود نداره
  و از من میخواد حق اشتراک بخرم
  آیا برای آپلود و فروش عکسهامون باید پول پرداخت کنیم ؟

  پاسخ شما
  • سلام
   سایت istock توسط گتی ایمیچ که آمریکایی هست خریداری شده، و دسترسی کل عکاسهای ایرانی و حتی درآمدهای قبلی رو هم پاک کرده.
   بیشتری فروش رو شاتر استاک داره میتونید اونجا کار کنید.

   پاسخ شما
 27. سلام من در سایت istock عضو شدم و عکسی هم که فرستادم موذد تایید قرار گرفته ولی هیچجا گزینه آپلود وجود نداره
  و از من میخواد حق اشتراک بخرم
  آیا برای آپلود و فروش عکسهامون باید پول پرداخت کنیم ؟

  پاسخ شما
  • سلام
   نه اصلا نیازی به پرداخت پول نیست.
   سایت istock دسترسی کاربران ایرانی رو قطع کرده. احتمالا به این خاطر هست که آپلود رو پیدا نمیکنید.
   میتونید با shutterstock.com یا bigstockphoto.com کار کنید.

   پاسخ شما
 28. سلام
  آپلود تصویر در این سایت‌ها رایگان است یا پولی؟

  میشه آموزش آپلود تصویر در این سایت‌ها رو روی سایت قرار بدید….

  ممنون

  پاسخ شما
  • سلام
   آپلود رایگان هست.
   چشم روی سایت هم قرار میدیم.
   روی تلگرام پیام بفرستید براتون بفرستم. t.me/saeediex

   پاسخ شما
 29. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم عکسها رو میشه با گوشی فرستاد اگه کیفیتش خوب باشه و عکسایی که با گوشی خودم در این سایت اپلود کردم در حال انتظار وضعیت رو زده و کی مشخص میشود که عکس پذیرفته شده

  پاسخ شما
  • سلام
   داخل کدوم سایت وارد کردید؟
   سایت‌های فروش اشتراکی بزرگ معمولا چنین اجازه ای نمیدن. معمولا هر سایتی یک لیست از دوربین‌هایی که پذیرفته میشه منتشر میکنه.
   منتها یک سری سایت‌های دیگه هستند که حالت شبکه اجتماعی دارن مثل Flickr (یا ۵۰۰px البته کامل مطمئن نیستم که ۵۰۰px هم همینجوری کار کنه) که نظارتی روی کیفیت عکس ندارن و هر عکسی قابل خرید و فروش هست. اینجور سایت‌ها یه شبکه اجتماعی عکس هستن که امکان فروش هم اضافی کردن، طبیعاتا گردش مالی داخلشون نسبت به سایت‌های فروش اشتراکی کم هست.

   پاسخ شما
 30. سلام من گوشیم۱۳ مگاپیگسله j7۲۰۱۵ میخواستم چندتا سایت که میشه از اون طریق عکس‌هایی که با گوشی گرفتم بفروشم
  چون فعلا توانایی خرید دوربین ندارم بعد من یک اپلیکیشن توگوگل پلی دیدم به اسمcompanion درمورد خرید فروش عکسه این چجور اپلکیشینه وطرز کارشو بگید بعد من چجوری حساب خارجی داشته باشم که برام پول بریزن راه ساده برای پول گرفتن از کشورهای دیگه راهنمایی کنید باگوشی هم میشود تو سایت‌های اشتراک عکس ثبت نام کرد عکس فروخت
  یا باید حتما دوربین بخرم ونمیدونم از کجا شروع کنم چکار کنم لطفا توضیح کاملیو بفرمایید برای برداشت پولم راه حل ساده ای بگید

  پاسخ شما
  • سلام
   برای هیچ کاری راه حل ساده وجود نداره و هیچ‌وقت راه حل ساده شما رو به موفقت نمیرسونه.
   اگر میخواید کار کنید اول باید الزاماتش از یادگیری گرفته تا امکانات لازم رو مدنظر داشته باشید، قطعا برای هیچ کس این کار ساده نیست و سال‌ها تلاش برای یادگیری و انجام کارهای مختلف برای به دست آوردن پول خرید امکانات، پیش‌درآمد هر کاری هست.
   متاسفانه در مورد اپلیکیشن اطلاعی ندارم. اما سایت فیلیکر اجازه فروش هر عکسی رو میده، با گوشی و با هر کیفیتی، اما قبل از کیفیت فنی قابلیت فروش مهم هست و برای فروش موضوع عکس اهمیت ویژه ای داره. شما اگر با گوشی از یک حادثه خاص که فقط شما امکان عکاسی ازش رو داشتید عکس بگیرید قطعا خیلی از رسانه‌ها حاضرا عکس شما رو با قیمت‌های خوبی بخرن. ولی اگر بدون هیچ موضوعی از باغچه خونه بهترین عکس از نظر فنی رو بگیرید هیچ کس تمایلی به پرداخت پول برای اون عکس رو نداره.
   اگر شما میخواید مستقل کار کنید و عکس‌ها یا هر تولید دیگه ای که دارید رو روی اینترنت بفروشید اولین شرطش اینه که شما مقاومت داشته باشید، در واقع شما مدیر مجموعه خودتون هستید و باید بپذیرید که مجموعه شما نسبت به توانمندی و تجربه شما رشد خواهد کرد. اینجا یک شغل دولتی یا کارمندی نیست که تحت هر شرایط حقوق ثابت به شما پرداخت بشه، هر تصمیم درست یا غلط و هر کیفیت بالا یا پایین مستقیما بر درآمد شما تاثیر خواهد داشت، پس باید ادامه بدید تا جایی که بتونید هوشمندانه، درست و به موقع کارتون رو ارائه بدید، اون وقت درآمد خوبی خواهید داشت.
   در مورد انتقال پول هیچ مشکلی وجود نداره، فعلا شما عکاسی کنید و سعی کنید که بفروشید و باز سعی کنید بهتر عکاسی کنید و دوباره و دوباره. هر وقت درآمد داشتید راه‌حل‌های زیادی برای انتقال و تبدیل پول وجود داره.
   شاد و موفق باشید

   پاسخ شما
 31. با سلام
  ممنون از سایتتون؟
  چرا دیگه به روزش نمیکنید؟
  اگه ممکنه در مورد کسب درآمد از سایت ۵۰۰px.com مقاله ای ارائه بدید. چون بیشتر شبیه یه گالری هست تا فروشگاه عکس

  پاسخ شما
  • سلام
   وقت بخیر
   سایت‌هایی مثل ۱x و ۵۰۰px گرایش به فروش آثار هنری دارند. بیشتر برای استفاده در دکوراسیون یا کارهایی هنری خرید و فروش دارند.
   من روی ۵۰۰px عکس برای فروش داشتم. قبلا که فروشی نداشت، الان هم چک کردم ظاهرا از لیست فروش حذف کرده، علت رو متوجه نشدم. الان هم اجازه نمیده مجدد در لیست فروش قرار بگیره.
   شما باید ببینید گرایش عکاسی خودتون چیه و چه کاری میخواید انجام بدید.
   الان پر فروشترین سایت‌های خرید و فروش عکس، شاتر استاک و ای استاک هستن، هر دو سایت بیشتر گرایش فروش برای کارهای گرافیکی یا استفاده در رسانه‌ها رو دارند. یعنی شما اگر عکس‌هایی برای مطالب عمومی‌که در شکل‌های مختلف رسانه استفاده میشه تولید کنید روی این سایت‌ها موفق خواهید بود. ولی اگر عکس‌های هنری با فضاهای تاریک و رازآلود داشته باشید حتی بخشی از عکس‌ها از طرف سایت رد خواهند شد و به طور کلی روی سایت نمایش داده نمیشن.
   ای استوک سایت آمریکایی هست و در کمال وقاحت تمام پول و عکس‌های کاربران ایرانی رو حذف کردن، ولی شاتراستاک یک سایت کانادایی هست و در جواب سوال ما پیشتیبانی با قاطعیت گفت ما با تمام عکاس‌ها دنیا کار می‌کنیم، میتونید عضو شاتر استاک بشید، از نظر فنی جزء سایت‌های سختگیر هست ولی به فروش بالایی که دارند می‌ارزه.
   موفق باشید

   پاسخ شما
 32. سلام ببخشید حساب پی پال قابل اعتماده
  نحوه تبدیل مقدار پولی که تو حساب کاربریهبه حساب شخصی تو ایران چیجوریه؟

  پاسخ شما
  • سلام
   از نظر انتقال پول هیچ نگرانی نداشته باشید.
   در بدتری حالت با کمک صرافی‌ها پول رو به یه حساب خارج از کشور انتقال میدن و ریال دریافت میکنید.

   پاسخ شما
 33. سلام خسته نباشید چند تا سوال داشتمممنون میشم که بهم لطف کنید و کمکم کنید
  اول این که میخواستم بدونم عضویت در کدوم وبسایت‌های فروش عکس برای ایرانی‌ها بهتر و کم دردسر تره؟
  و میخواستم بدونم که روش ثبت نام در این سایت‌ها به عنوان عکاسی که میخاد اثر خودشو نشون بده چجوریه و وبسایت‌های رایگان چه وبسایت‌هایی اند؟
  و میخواستم بدونم که آیا این وبسایت‌ها فقط به حساب پیپال که تو ایران فیلتره و خیلی هم روی تحریمش حساسه پرداخت دانرند و یا وبسایت‌هایی هستند که به پرفکت مانی هم پرداخت داشته باشند و اگه همچین وبسایت‌هایی وجود دارند کدوم وبسایت‌ها هستند؟
  لطفا تا جایی که میشه بهم کمک کنید چون کسی نیست که من اینا رو ازش بپرسم تو اینترنت هم خیلی سرچ کردم نتوستم جواب سوالامو پیدا کنم و میخوام رو کارم حساب و برنامه ریزی کنم ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ شما
  • سلام
   ممنون
   برای شروع پیشنهاد ما سایت بیگ استاک هست چون این سایت به شما اجازه میده هر تعداد که بخواید اشتباه کنید و مشکلات رو توضیح میده و بعد از تسلط کامل حتما در سایت شاتر استاک عضو بشید چون شاتر استاک پر فروش ترین هست و بعد سایتهای زیاد دیگه ای هم هستن که روی همه اونها میتونید آپلود کنید و کم و درآمدتون رو از عکسها افزایش بدید.

   ثبت نام رایگان هست، فقط هر سایتی قوانین خودش رو داره، بعضی سایت‌ها برای عضویت عکاس پرسشنامه دارن که از آشنایی عکاس در مورد قوانین سایت هست، بعضیا تعداد مشخص عکس با کیفیت مطابق با قوانین خودشون میخوان و در صورت پذیرش در این مراحل اجازه فعالیت میدن.
   در این سایتها هیچ عکسی بدون تایید و کنترل کیفی برای فروش ارائه نمیشه.

   برای دریافت درآمد میتونید از ایرانیکارت کمک بگیرید، هیچ مشکلی وجود نداره، تحریم‌های فعلی فقط مربوط به سایت‌های آمریکایی هستن و سایت‌های که معرفی کردم مربوط به کانادا هستن و هیچ مشکلی از جهت تحریم وجود نداره.
   شاتر استاک از Payoneer و Paypal و skrill پشتیبانی میکنه.
   ما در خدمتیم

   پاسخ شما
 34. درود و سپاس از توضیحات خوبتون واین که وقت میزارید و جواب دوستان رو میدید.
  من یه عکس از یک حمام تاریخی گرفتم که در اون مجسمه‌هایی بصورت ماکت درست کردن که به حمام حالت واقعی بده . اما شاتر استاک از من فرم مدل میخواد بنظرتون چه کنم و کلا در مورد این فرمها بایستی چه کار کرد؟

  پاسخ شما
  • سلام
   احتمالا فرم مربوط به مجوز انتشار املاک (Property releases) رو خواسته باشه، اگر مطمئن هستید که هیچ مشکل کپی رایتی نداره خودتون یکی از فرمها رو پر کنید و اگر خواستید داخلش توضیح بنویسید که مشکلی نداره و مسوولیتش با خود شما هست.

   پاسخ شما
 35. سلام ممنونم از مطالبتون
  من اکانت در Crestockvساختم ولی نمیتونم عکسی رو اپلود کنم. در مورد شاتر استاک هم میشه لطف از صفحتون و کاری که برای فروش انجام میدید ودیو بگیرید تا راحتر بفهمیم چی به چیه.ممنونم

  پاسخ شما
  • سلام
   وقت بخیر
   ممنون از پیشنهاد شما، سعی میکنیم ویدیو هم تهیه کنیم.
   در مورد سایت Crestockv من اصلا باهاش کار نکردم، در کل پیشنهادم اینه که وقت و هزینه آپلود کردن رو برای شروع روی سایتهایی بزرگ بزارید شاتراستاک و بیگاستاک دو گزینه نزدیک به هم و پرفروش هستن. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری دارید به تلگرام یا واتساپ ۰۹۱۲۸۰۹۰۵۷۱ پیام بدید. در خدمتم

   پاسخ شما
 36. درود و سپاس از سایت خوبتان.
  من یک سوال داشتم. آیا در سایت شاتر استاک میشه برای اینکه هویت ایرانیمون لو نره. آدرس فیک از فرانسه را بزنیم و بعد اسم و فامیل خودمان را وارد کنیم؟ بواقع سوال اصلیم اینه که چطور میشه کاری کرد که اسم خودمان حفظ شود در عین اینکه هویت ایرانیمون مخفی بمونه؟

  پاسخ شما
  • سلام
   ممنون از محبت شما
   سایت شاتراستاک در کشور کانادا فعالیت میکنه و از تحریم‌های آمریکا پیروی نمیکنه، هیچ مشکلی برای عضویت و درآمد ایرانی‌ها وجود نداره، به سادگی میتونید با هویت و آدرس خودتون عضو بشید و هیچ نگرانی وجود نداره. برای نقد کردن پولتون هم میتونید از صرافی‌های آنلاین مثل ایرانیکارت یا … کمک بگیرید.

   پاسخ شما
 37. سلام. واقعا ممنون از این همه اطلاعات خوب و دقیق .
  خواستم خسته نباشید بگم و تشکر کنم از مطلب خوب تون . سپاس از شما

  پاسخ شما

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.